Moi Drodzy!

Z ogromną radością chciałabym powitać wszystkich na łamach naszej strony internetowej. Mam nadzieję, że będzie ona służyła wielu osobom.

Przede wszystkim myślę o Doradcach Życia Rodzinnego, którzy zgłaszali potrzebę zaistnienia takiej strony, w celu m.in. lepszego przepływu informacji dotyczących funkcjonowania Poradnictwa Rodzinnego.

Mam również ogromną nadzieję, że będzie ona chętnie odwiedzana przez narzeczonych, którzy w ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa, niekiedy z ogromną trudnością szukają Poradni Rodzinnych „na własną rękę”.

Myślę, że przyda się ona również małżonkom, którzy w obliczu trudności osobistych czy rodzinnych nie muszą pozostawać sami. Wiedzcie, że zawsze istnieje możliwość odwiedzenia Poradni Rodzinnej, gdzie możecie skorzystać z pomocy osób kompetentnych, które są gotowe Wam pomóc.

Zachęcam również gorąco do odwiedzania tej strony przed duszpasterzy, zatroskanych o dobro naszych rodzin. Bardzo często zdarza się, że małżonkowie sygnalizują swoje problemy właśnie Wam np. podczas sakramentu pokuty i pojednania. Doradcy bardzo liczą na współpracę z Wami. Ta współpraca jest bardzo potrzebna, a niekiedy wręcz niezbędna dla odbudowania w niektórych przypadkach szczęścia małżeńskiego i rodzinnego.

Liczę też na lekarzy, zwłaszcza ginekologów. Chciałabym powiedzieć Wam, że w naszych szeregach jest ogromna liczba wykwalifikowanych Nauczycieli i Instruktorów Naturalnego Planowania Rodziny, którzy legitymują się Dyplomami Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Współpraca z nami może być początkiem do skuteczniejszej diagnostyki np. w przypadku małżonków o obniżonej płodności. To właśnie nasze środowisko, zachęcone nie tylko przez naukę Kościoła, ale także przez wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na co dzień uczy Metod Rozpoznawania Płodności, które mogą małżonkom umożliwić zarówno zaplanowanie poczęcia dziecka, jak i odłożenie jego poczęcia. Naprotechnologia, która powoli pojawia się w Polsce, a która m.in. dąży do godziwej pomocy małżonkom w doczekaniu biologicznego potomstwa, bazuje w pierwszej kolejności na współpracy instruktorów Naturalnego Planowania Rodziny z lekarzami.

Chciałabym, aby w dzieło służby rodzinie zaangażowali się również nauczyciele, wychowawcy i katecheci. Mam na myśli nie tylko te osoby, które są wykwalifikowanymi pedagogami i podejmują pracę w szkolnictwie, ale przede wszystkim rodziców, którzy są pierwszymi nauczycielami i  wychowawcami swoich dzieci. Jesteście tymi osobami, które mają niezastąpiony wpływ na kształtowanie się świata wartości przyszłych pokoleń. To również Wy jako pierwsi macie okazję zauważyć problemy młodzieży, która jest w decydującym momencie swojego życia. Wiedzcie, że środowisko Poradnictwa Rodzinnego jest otwarte na współpracę z Wami i jest do Waszej dyspozycji.

Niech to dzieło służy wszystkim!

Jeszcze raz serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową.

Czekam również na uwagi i sugestie dotyczące redakcji tej strony, które można przesyłać na e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego  Anna Mrozowicz tel. 508 350 903

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Krzysztof Homoncik
Proboszcz Parafii św. o. Pio w Gdańsku
tel. 504 500 240
info@parafiapio.pl
</p

Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego
mgr Anna Mrozowicz

tel. 508 350 903
anna.mrozowicz@poradnictwo.gda.pl

Duszpasterz współpracujący
ks. dr Jan Uchwat

tel. 508 409 192
juchwat@wp.pl